loading...
استودیو موزیک دوستاره|دانلود بیت,سمپل،آموزش,vst,کاور
آخرین ارسال های انجمن
TwoStar بازدید : 458 چهارشنبه 10 آذر 1395 نظرات (0)

آموزش خوانندگی و نکاتی برای خوانندگی بهتر در 6ماه 

 

بدیهی است که هرکسی نمیتواند یک مربی برای خود بیاورد و او را به مدت های طولانی آموزش دهد و باعث شود تا خواننده صدای خود را تقویت کند.

اما شما میتوانید با تمرین و پشتکار جای مربی را پر کنید،یعنی خودتان مربی خودتان باشید و با خود تمرین کنید.اگر روی حرکات و صدای خود تمرکز کنید و سعی کنید نقش مربی را برای خود بازی کنید حتما به نتیجه مطلوبی میرسید.حال ما 6 روش را به شما معرفی میکنیم که اگر آنها را هر روز انجام دهید قطعا در مدت زمان 6 ماه به نتیجه مطلوبی خواهید رسید.

آموزش خوانندگی و نکاتی برای خوانندگی بهتر در 6ماه

1-هر روز بخوانید

یه ضرب المثل فلیپینی وجود دارد که بیان میکند اگر شما میخواهید به خوبی در انجام یک توانایی ماهر شوید باید هر روز آن را تکرار کنید و این ضرب المثل در مورد خوانندگی و داشتن صدای خوب هم صدق میکند.این یک حقیقت مطلق است که عمل روزانه شما را کامل میکند.

تمرین:هر روز از 30 دقیقع تا 1:30 دقیقه بخوانید.

این عمل باعث میشود تا شما روی خواندن تمرکز ویژه ای باز کنید و ذهن همیشه آماده ی خواندن میشود.البته اگر میخواهید خواننده ی خیلی خوبی شوید هیچوقت به این ساعات کم خود را عادت ندهید زیرا باید خیلی برای آواز خواندن تمرین کنید حتی اگر خواننده ی معروفی هم شدید باز هم باید بر روی صدای خود کار کنید و تمرین روزانه را داشته باشید.

آموزش خوانندگی و نکاتی برای خوانندگی بهتر در 6ماه

2-هنگام ورزش بخوانید

صدای شما هم از عضلات تشکیل شده است و یک ابزار فیزیکی در داخل بدن شما به حسب میاید و شما وقتی در حال ورزش کردن هستید اگر آواز بخوانید باعث میشود نفس شما خیلی زیاد و هنجره شما قوی تر شود.بسیاری از رپر های معروف هنگام طناب زدن شروع به خواندن میکنند که این عمل باعث میشود هنجره و تنفس قوی داشته باشند.

تمرین:ماننده یک ورزشکار به طور منظم و طبق برنامه و با قدرت تمام خوانندگی را هر روز تمرین کنید.

آموزش خوانندگی و نکاتی برای خوانندگی بهتر در 6ماه

3- گفتن "نه" به تنش آواز

شما باید با مشکلات صوتی که برای شما پیش میاید مبارزه کنید.برای این کار سه روش وجود دارد:

1-شما باید هنگامی که مواجه میشودی گلو یا هنجره خود دچار خارش یا درد شده است آن را ماساژ دهید و یا روزانه عضلات گردن و فک خود را ماساژ دهید.

البته یک روش بسیار عمیق برای رسیدن به تنش موفق وجود دارد که آن تب سوزنی است.برای تنش عمیق تنها ماساژ کارساز نمیباشد و یک جلسه در ماه تب سوزنی بسیاز مفید میباشد و البته چون داخل ایران از این روش زیاد استفاده نمیشود آن را توصیه نمیکنم.

2-انجام تمرین یوگا دوبار در هفته زیرا به کشش بدن و عضلات کلی شما کمک فراوانی میکند.

3-خواندن در حمام!شاید خیلی از مردم وقتی زیر دوش هموم میروند حس خوانندگی آنها گل میکنند و با هر صدایی که دارند میخوانند ولی اگر این حرکت طبق برنامه باشد خیلی مفید است.به صورتی که صدا در حمام بم است و همین باعث میشود شما کنترل خاصی بر روی صدا خود داشته باشید.

آموزش خوانندگی و نکاتی برای خوانندگی بهتر در 6ماه

4 توقف،شروع دوباره!

یک راه جالب برای اینکه بتوانید صدای خود را مورد ارزیابی قرار دهید ضبط کردن صدای خود است.وقتی یک آهنگی یا آوازی را با حس میخوانید آن را ضبط کنید و خود را جای کسی که میخواهد به آهنگ شما گوش دهد بگزارید و به این ترتیب به صدای خود نمره دهید.

توجه کنید که حتما نباید امکاات استویدو داشته باشید و با گوشیی موبایل هم میتوانید این کار را بکنید.صدای خود را ضبط کنید،گوش دهید،نمره دهید و دوباره تلاش کنید.

سعی کنید حداقل روزی یک بار این کار را انجام دهید و هر روز صدای خود را با صدای چند روز قبل مقایسه کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

آموزش خوانندگی و نکاتی برای خوانندگی بهتر در 6ماه

5-توقف نکنید

تنها راه موفقیت این است که به بهترین نسخه از خودتان تبدیل شوید و هیچ وقت سعی نکید شبیه کس دیگری شوید و در کار و آواز و خوانندگی از دیگران تقلید کنید و یا برای کسی نخوانید.کسی به شما گفته صداتون خوبه و یا برای اینکه از یک خواننده ای خوشتون میاد و به خاطرش میخواهدی این راه برید.همه ی این راه ها اشتباه است بلکه باید به این کار احساس قلبی داشته باشید و با تمام توان آن را دنبال کنید.

آموزش خوانندگی و نکاتی برای خوانندگی بهتر در 6ماه

6- به صدای خود ایمان داشته باشید

همیشه و در هر لحظه از زندگی به خود و صدای خود ایمان داشته باشید و اگر کسی میگوید که صدایتان بد است به حرف او گوش نکنید زیرا با تمرین زیاد میشود روی تن صدا و هنجره کار کرد و آن را تقویت کرد.اگر هیچ کس هم شما را حمایت و تشویق نکرد باز هم به راه خود ادامه دهید.

این راه شما یک سفر است و صدای شما هم مثل وسیله نقیه عمل میکند که شا توسط آن میتوانید به مقصد خود برسید.

تمرین:هر روز این را با صدای بلند به خودتان بگویید:من میتوانم خواننده ی موفقی بشوم و شجاعت لازم برای این کار دارم.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
گروه موسیقی در استودیو دو ستاره قصد دارد که صرفا جهت رشد و پیشرفت موسیقی ایران برای کاربران علاقه مند در این عرصه بیت های رایگان و بیت های اختصاصی حرفه ای با کیفیت بالا و البته با قیمتی باورنکردنی نسبت به سبک بیت برای فروش بگذارد.

استودیو دو ستاره تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد!!

اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟
  • آرشیو